Новини проекту
З Днем Соборності України!
Новорічні знижки!
Учням заборонено відвідувати школи з 8-го по 24-е січня 2021 року
РОЗПОЧАВ РОБОТУ TELEGRAM-БОТ!
Онлайн-тренінг «Використання платформи Е-SCHOOLS в освітньому процесі»
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік
    
Новини
На кого можна поступити після 11 класу, куди йти вчитися?
Вт, 26 Січ 2021 13:23:43
Розглядається декілька варіантів проведення ЗНО-2021
Вт, 26 Січ 2021 10:26:39
Не тільки Cyberpunk 2077. 10 кращих відеоігр 2020 року
Пн, 25 Січ 2021 14:31:40
Освітній серіал «Підприємництво для школярів»
Пн, 25 Січ 2021 14:07:57
Що зараз не так із розбудовою профільних ліцеїв
Ср, 20 Січ 2021 13:03:07

Освітні програми, що реалізуються в закладі

Дата: 13 травня 2020 о 22:13, Оновлено 17 травня 2020 о 18:26

Освітні програми, що реалізуються в закладі

Пояснювальна записка до робочого навчального плану філії «Білицька загальноосвітня школи І-ІІ ступенів № 4 імені Героя Радянського Союзу Ф.І.Марченка»
      опорного закладу « Білицька загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів № 1
 Кобеляцької районної ради Полтавської області» 

                                              І Загальні засади.

Робочий навчальний план філії «Білицька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів №4 імені Героя Ф.І.Марченка» опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області»  на 2019/2020 навчальний рік  розроблено з урахуванням вимог Закону України «Про освіту», постанови Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1392 «Про затвердження Державного стандарту базової та повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 14 січня 2004 року № 24 «Про затвердження Державного стандарту базової і повної загальної середньої освіти», постанови Кабінету Міністрів України 20.04. 2011 № 462 «Про затвердження Державного стандарту початкової освіти», постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2018 № 87

 Робочий навчальний план створює передумови для одержання повноцінної освіти всіма учнями школи. Цьому сприяє наявність в робочому навчальному плані інваріантної складової, сформованої на державному рівні і спільної для всіх загальноосвітніх закладів та варіативної складової, яка містить додаткові години на предмети інваріантної складової та  предмети за вибором, факультативні  заняття.

           Робочий навчальний план філії «Білицька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів №4 імені Героя Ф.І.Марченка» опорного закладу «Білицька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів №1 Кобеляцької районної ради Полтавської області»  на 2019/2020 навчальний рік  складено :

 - для 1-2-х класів – за Типовою освітньою програмою для 1-х  класів закладів загальної середньої освіти, розробленою О.Я. Савченко; (Затверджена  рішенням Колегії Міністерства освіти і науки України від 22.02.2018 . Наказ Міністерства освіти і науки України від 21.03.2018 № 268) (таблиця 1);

  - для 3-4-х класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 407); (таблиця 1);

- для 5-9 класів - за Типовою освітньою програмою закладів загальної середньої освіти ІІ ступеню  ( Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.04.2018 № 405) (таблиця 1).

          Навчальний план школи зорієнтований на роботу за п’ятиденним робочим тижнем.

         План містить інваріантну складову, сформовану на державному рівні, обов’язкову для виконання, та варіативну, в якій передбачено додаткові години на вивчення предметів інваріантної складової та курси за вибором, індивідуальні та групові заняття.

                Кількість класів та їх наповнюваність

                     1 клас –  12 учнів                               5 клас – 5 учнів                            

                      2 клас –    9 учнів                               6 клас –  13 учнів

                      3 клас –   14 учнів                              7 клас –  10 учнів

                      4 клас –      9 учнів                             8 клас –   5 учнів

                                                                                  9 клас – 9 учнів.      

Всього по школі класів – 9; учнів – 86. Крім того дітей ревматсанаторію навчається 50 осіб щомісяця.

                                          

ІІ. Порядок вивчення окремих навчальних предметів

  Початкова школа

Виконання основних завдань освітньої галузі мови і літератури здійснюється на уроках української мови та читання: у 1 класі вивчається єдиний курс /7 год. на тиждень/ з навчання грамоти , розвитку мовлення за букварем. У 2 – 4 класах вивчення української мови забезпечується курсами мови і читання: на мову відводиться в 1 семестрі 4 год., в 2 семестрі 3 год., на читання відповідно 3 та 4 год.

  Вивчення іноземної  /англійської/ мови починається з 1 класу (по 2 тижневі години).

 Освітня галузь «Математика» у 1- 4 класах здійснюється через навчальний предмет «Математика» по 4 години на тиждень.

Освіння галузь «Природнича, соціальна і здоров'язберігаюча, громадянська та історична» у 1-2 класах здійснюється через навчальний предмет «Я досліджую світ» по 3 години на тиждень.

           Освіння галузь «Природознавство» у 3- 4 класах здійснюється через навчальний предмет «Природознавство» по 2 години на тиждень.

          Освіння галузь «Суспільствознавство» у 3- 4 класах здійснюється через навчальний предмет «Я у світі» по 1тижневій годині.

          Освітня галузь "Мистецтво" реалізується навчальними предметами "Образотворче мистецтво" і "Музичне мистецтво" в 1-4 класах  по 1 тижневій годині відповідно до програм з цих навчальних предметів.

          Освітня галузь «Технології» за навчальним планом реалізується через навчальний предмет «Трудове навчання» по 1 годині в 3 – 4 класах (підручник «Трудове навчання» авт. Веремійчик І.М.)  та «Інформатика» по1 год.  в 3-4 класах, а в 1-2 класах через навчальний предмет «Дизайн і технології» по 1 тижневій годині, в 2 класі через навчальний предмет  «Інформатика» -1год. на тижлень .

На виконання Закону України «Про фізичну культуру і спорт» та Указу Президента України від 09.10.2001р. №941/2001 «Про додаткові заходи щодо забезпечення розвитку освіти в Україні» обов’язковим є використання 3 годин для занять з фізичної культури. Години з фізичної культури освітніх галузей  «Здоров`я і фізична культура» в 3- 4 класах та «Фізкультурна» в 1-2 класах не враховуються при визначенні гранично допустимого навантаження учнів. Викладання предмета «Фізична культура» здійснюється за оновленою програмою.

Предмет «Основи здоров`я» /програма з «Основ здоров`я» авт. Савченко О.Я. та ін. /інтегрує валеологічні знання та знання з безпеки життєдіяльності учня.

    В зв’язку з наявністю заяв батьків та відповідно рішення педагогічної ради за рахунок варіативної частини в 3 та 4  класах продовжимо вивчення курсу  «Християнська етика в українській культурі» по 1 год./автор програми  В.Г.Чернуха, Е.В.Бєлкіна/.

     До варіативної складової 1-го класу введено курс за вибором «Навчання грамоти» з розрахунку 1 година на тиждень, а в 2 класі «Українська мова»1

тижнева година з метою формування ключової комунікативної компетентності молодшого школяра, яка виявляється у здатності успішно користуватися мовою (всіма видами мовленнєвої діяльності) в процесі спілкування, пізнання навколишнього світу, вирішення життєво важливих завдань.

        Обсяг домашнього завдання повинен становити близько ¼ від опрацьованого на уроці. У 1 класі домашні завдання не задаються; у 2 класі на виконання домашніх завдань учень повинен витрачати не більше 45 хв.,у 3кл. – 70 хв., у 4кл. – 90 хв.

Основна школа

Новий Державний стандарт базової та повної загальної середньої освіти складається із семи освітніх галузей "Мови і літератури", "Математика", "Природознавство", "Суспільствознавство", "Мистецтво", "Технології", " Здоров’я і фізична культура".

Освітня галузь " Мови і літератури " реалізується навчальними предметами: українська мова, українська література, іноземна мова (англійська мова) та зарубіжна література. Курс за вибором російська  мова у 5 – 9 класах по 1 год. на тиждень вивчатиметься враховуючи наступність, бажання батьків, наявність кваліфікованих кадрів та необхідної матеріальної бази.

           Освітня галузь "Математика" реалізується через навчальні предмети, відповідно, – "Математика" (5-6 класи), "Алгебра" та "Геометрія" (7-9 класи).

Освітня галузь "Природознавство" реалізується через навчальні предмети, відповідно, – "Природознавство" (5 клас), "Біологія" ( 6 – 9 класи), "Географія" (6-9 класи), "Фізика" та "Хімія" (7-9 класи) .

           Освітня галузь "Суспільствознавство" реалізується навчальними предметами «Історія України» ( 5 – 9 класи) та «Всесвітня історія» (6-9 класи), "Основи правознавства" (9 клас). За рахунок варіантної частини в 9 класі вивчатиметься  курс «Історія Полтавщини» з метою поглиблення знань учнів з історії рідного краю, здійснення краєзнавчого підходу до виховання  ( 0,5 год., автор програми Білоусько О.А.,Супруненко О.Б.  та ін.)  .

           Освітня галузь "Здоров'я і фізична культура" реалізується навчальними предметами "Основи здоров'я" (5 – 9 класи по 1 год.) та "Фізична культура"(5 – 9 класи по 3 год). Формування навичок здорового способу життя та безпечної поведінки здійснюється в рамках предмета "Основи здоров'я".  Змістове наповнення предмета «Фізична культура» школа формує самостійно з варіативних модулів відповідно до статево-вікових особливостей учнів, їх інтересів, матеріально-технічної бази, кадрового забезпечення, регіональних та народних традицій. 

          Освітня галузь "Технології" реалізується через предмети "Трудове навчання" (5 – 6 класи по 2 год.,7 – 9 кл. по 1 год.) та "Інформатика" ( 5- 7 кл. по1 год., 8 – 9кл. по2 год.). Вивчення інформатики, як навчального предмета, покли­кане сформувати в учнів уявлення про  інформаційні процеси в природі, суспільстві, техніці, основні компоненти програмного забезпечення, уміння та навички користуватися інформаційними засобами.

Освітня галузь "Мистецтво" реалізується навчальними предметами "Образотворче мистецтво  (5 – 7 класи), "Музичне мистецтво" ( 5 – 7 класи) і " Мистецтво " (8 -9 класи).

 При вивченні предметів: історія України 8 – 9 кл. по 1,5 год., географія 9 кл.  1,5 год., хімія 7 кл.  0,5 год., історія Полтавщини  9 клас  0,5 год., українська мова 5-6 кл.по 3,5 год., 7 клас – 2,5 год. читатиметься по 1 годині через тиждень на протязі всього навчального року. Геометрія у 7 класі 1 – й семестр 1 год., а в 2 – му – 2 години. Алгебра у 7 класі 1 – й семестр 3 год, а в 2 – му 2 години.

Поділу класів на групи при вивченні окремих предметів немає.

ІІІ. Структура навчального року

             Відповідно до статті 16 Закону України “Про загальну середню освіту                                2019/2020 навчальний рік розпочинається у День знань - 2 вересня і закінчується не пізніше 1 липня 2020 року. Навчальні заняття організовуються за семестровою системою:    

І семестр - з 02 вересня по 27  грудня 2019 року, 

 ІІ семестр - з 15 січня по 29  травня 2020 року.

 Впродовж навчального року для учнів проводяться канікули:

осінні з  28 жовтня  по  03 листопада 2019 року,

зимові з 28 грудня 2019 року по  14 січня 2020 року,

весняні з  23  березня по 29березня 2020 року.

                З урахуванням місцевих особливостей та кліматичних умов за погодженням з відповідними місцевими органами управління освітою можуть змінюватись структура навчального року та графік учнівських канікул, зокрема, проведення для учнів 1 класу додаткових тижневих канікул.

         Орієнтовна дата проведення свята «Останній дзвоник» - 29 травня 2020 року.

Навчальна практика та навчальні екскурсії проводяться для учнів 1-8 класів впродовж навчального року за умови, якщо вони передбачені навчальними програмами з відповідних предметів.

Як передбачено статтею 34 Закону України «Про загальну середню освіту» навчальний рік закінчується державною підсумковою атестацією випускників початкової та основної  школи. Державна підсумкова атестація проводиться відповідно до Положення про державну підсумкову атестацію учнів (вихованців) у системі загальної середньої освіти (наказ Міністерства освіти науки України від 30.12.2014 № 1547, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 лютого 2015 за № 157/26602). Перелік предметів для державної підсумкової атестації, форма її проведення визначаються Міністерством освіти і науки України.

Реалізація процесу навчання в школі здійснюється в ході 5-денного робочого тижня на уроках тривалістю в 1-х класах - 35 хвилин, в 2-4 класах - 40 хвилин, в 5-9 класах – 45 хв.

Гранична наповнюваність класів  встановлюється відповідно до Закону України «Про загальну середню освіту».

Режим роботи школи для учнів 1-9 класів - п’ятиденний з однією зміною навчання.

Завідувач філії                          В.М.Василенко   

Філія «Білицька ЗОШ І – ІІ ступенів №4»

Навчальний план закладів загальної середньої освіти
з навчанням українською мовою

Кількість годин на тиждень для 1,2 класів

(додаток1, розроблено під керівництвом О.Я. Савченко, затверджено  наказом МОН України від 21.03.2018  № 268)

Кількість годин на тиждень у 1-2  класах                   

Інваріантний складник

Назва освітньої галузі

навчальні

1

2

п/п

предмети

1

Мовно-

Навчання грамоти

7

7

2

 літературна

Іноземна  мова (англ.)

2

3

3

Математика

математика

4

4

4

Природнича

3

соціальна і здоров'язбер.

громадянська та історична

Я досліджую світ

3

5

Мистецтво

Музичне мистецтво

1

1

6

Образотворче мистецтво

1

1

7

Технології

Дизайн і технології

1

1

Інформатика

1

8

Фізкультурна

Фізична культура

3

3

1

1

усього

19+3

21+3

Варіативний складник

1

1

курси за вибором

1

1

навчання грамоти

1

українська мова

1

гранично допустиме навантаження на одного учня

20

22

всього

23

25

Всього :                         

48 годин

Завідувач філії                          В.М.Василенко               

  За таблицею 1

до Типової освітньої програми

Філія «Білицька ЗОШ І – ІІ ступенів №4»

Навчальний план

початкової школи з українською мовою навчання 2019-2020 н.р.

( додаток 1 наказу МОН України від 20.04.2018 № 407 )

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

3

4

Мови і літератури (мовний і літературний компоненти)

Українська мова

7

7

Іноземна мова (англійська)

2

2

Математика

Математика

4

4

Природознавство

Природознавство

2

2

Суспільствознавство

Я у світі

1

1

Мистецтво

Мистецтво*/музичне мистецтво, образотворче мистецтво

1

1

1

1

Технології

Трудове навчання

1

1

Інформатика

1

1

Здоров'я і фізична культура

Основи здоров'я

1

1

Фізична культура**

3

3

Усього

21+3

21+3

Додаткові години на вивчення  курсу за вибором (християнська етика)

1

1

Гранично допустиме тижневе навчальне навантаження на учня

23

23

Сумарна кількість навчальних годин інваріантної і варіативної складових, що фінансується з бюджету (без урахування поділу класів на групи)

   25

25

Всього 50 годин

Завідувач філії                          В.М.Василенко                   

За таблицею 1

до Типової освітньої програми

Філія «Білицька ЗОШ І – ІІ ступенів №4»

Навчальний план закладів загальної середньої освіти
з навчанням українською мовою 2019-2020н.р.

( додаток 1 наказу МОН України від 20.04.2018 № 405 )

Освітні галузі

Предмети

Кількість годин на тиждень у класах

5

6

7

8

9

Мови і літератури

Українська мова

3,5

3,5

2,5

2

2

Українська література

2

2

2

2

2

Іноземна мова

3

3

3

3

3

Зарубіжна література

2

2

2

2

2

Суспільство-знавство

Історія України

1

1

1

1,5

1,5

Всесвітня історія

-

1

1

1

1

Основи правознавства

-

-

-

-

1

Мистецтво*

Музичне мистецтво

1

1

1

-

-

Образотворче мистецтво

1

1

1

-

-

Мистецтво

-

-

-

1

1

Математика

Математика

4

4

-

-

-

Алгебра

-

-

2

2

2

Геометрія

-

-

2

2

2

Природо-знавство

Природознавство

2

-

-

-

-

Біологія

-

2

2

2

2

Географія

-

2

2

2

1,5

Фізика

-

-

2

2

3

Хімія

-

-

1,5

2

2

Технології

Трудове навчання

2

2

1

1

1

Інформатика

1

1

1

2

2

Здоров’я і фізична культура

Основи здоров’я

1

1

1

1

1

Фізична культура**

3

3

3

3

3

Разом

23,5+3

26,5+3

28+3

28,5+3

30+3

Додатковий час на предмет історія

Полтавщини

Предмет за вибором: російська мова

1

1

1

1

0,5

     1

Гранично допустиме навчальне навантаження

28

31

32

33

33

Всього (без урахування поділу класів на групи)

27+3

30+3

30,5+3

31,5+3

33+3

Завідувач філії                          В.М.Василенко                   

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.